GAMBA

Niektorí ma poznajú, ako rappera na československej scéne, a iní ako 14-ročného fagana z Rače.

Pôvodne ale pochádzam zo Zimbabwe, kde ma rodičia vymenili za 4 kravy a 17 sliepok. Niektorí zase tvrdia, že som z Rendezu, kde som sa jedného pekného dňa zobudil, prežil kus života a prvý raz pochopil, o čom je rap. Ale, aj tak si myslím, že ma vymenili!

Rapu som sa samozrejme začal venovať pod vplyvom veľkej americkej scény, ako veľa chalanov mojej generácie. Mňa konkrétne ale najviac ovplyvnil Tupac – idem si jeho albumy dodnes. Legenda.

Začínali sme na výklenkoch, konkrétne na schodoch, ktoré slúžili ako zadný vchod bufetu, kde nikto nechodil. Boli sme ako vlci, separé od všetkých. Toto miesto sme nazývali "Za bufetom". Tu som pochopil, že chcem tvoriť.
No, a čo sa mojej tvorby týka, beaty som mal nahraté ešte na kazety a mikrofón za 100 korún zachytával moje bary. Proste, čistý old school! Samozrejme, som nezačínal sám, ale s kamarátom Maxom, s ktorým som sa na ten 100-korunový mikrofón z Tesca zložil.

Postupne sme povýšili na CD a staré kamery, ktoré v tej dobe hýbali svetom.
Zlom v kariére ale nastal vtedy, keď som vyhral súťaž hip hop talents v ČR/SR, s vtedy obrovským sponzorom firmy Tic-Tac, konkrétne kategóriu najlepší klip, ktorý v tej dobe zbúchal dnes už veľmi známy klipmaker – DoubleJ.
Od toho momentu sa začala nová éra, spolupráce, koncerty, klipy, rozhovory, prvé svoje štúdio, čísla, marketing, tlačenice dopredu, makanie, kolotoč, ktorý sa nezastavil doteraz.
Ale, nevymenil by som to za nič! Hudba je môj život.

Gamba
Gamba

Čau, tu Gamba!

levelup
levelup

Instagram Feed

Nikdy nezabudnem na tú divokú atmosféru.
Bolo to šialené! Veľmi som si to užil a pohľad na šťastných fanúšikov ma dostával do eufórie.
Najlepší pocit. Milujem život na scéne.

Kluby & Akce